2018. november

2018. október 29-től – december 9-ig a finnországi Tamperébe utazott 6 hetes szakmai gyakorlatra az ERASMUS + pályázat keretében Stul Nikolett, Makán György, Felvidéki Zoltán, Harmados Vivien, Bartalovics László, Sárközi Erika.   A szakmai gyakorlatot az iskola tanműhelyeiben és  a külsős cégeknél teljesítik.

Tampere 8Elkezdődött a munka Tamperében. Tampere 6
Első hétvégén a lányok finom darált húsos – tejfölös – kolbászos pizzát készítettek.
Makán Gyuri és Felvidéki Zoli Bori Zoltán tanár úrral a Tappara jégkorong -meccsén vettek részt.
A tanulóink a finnországi tamperei TREDU intézményében vannak.

Tampere 5 Tampere 7 Tampere 9A második naptól már folyik a szakmai munka. A pékek a kangasalai tanműhelyben dolgoznak végig, felváltva a pék és a cukrász részlegen. A hentes tanulók a Tappolan húsfeldolgozó üzemben és az iskola tanműhelyében töltik gyakorlatukat.

2018. október 29-től november 4-ig őszi szünet volt / 1. nap 2018. november 5. „A” hét hétfő

2018. november 5-én a 11. pék osztály tanulói Csóti Ildikó tanárnő vezetésével vettek részt a megyei kormányhivatal által szervezett Állásbörzén.

2018. november 5-én hétfőn a 8. órák elmaradtak.

2018. november 10-én szombaton tanítási nap volt “B” hét pénteki órarend szerint

2018. november 10-én 9:00-12:00-ig iskolánk bemutatkozott a szegedi Fekete Sándor Általános Iskolában.

francia 1 francia 2 francia 32018. november 12-én a franciaországi Brestbe utazott Csapiné Eperjesi Melinda, Zelenka Ferenc, Dombovári Tamás. Az 5 napos látogatás során kollégáink tanulmányozták a francia szakképzési és oktatási rendszert, illetve a bresti partnerintézményt, megtekintették a tanulóink gyakorlati helyeit. 2018. november 16-án érkeztek vissza.

Erdély 1 Erdély 2 Erdély 3 Erdély 42018. november 16-án indultak a romániai Csíkszeredába Szép Noémi, Berecz Dániel, Muhi László 11. pék osztályos tanulók. 2018. december 9-én érkeznek vissza. A gyakorlatot a csíkszentmártoni Bocskor pékségben teljesítik. 2018. november 18-án Csíksomlyón kirándultak.

2018. november 28-án 14:30-tól nyílt nap volt az iskolában.

Agóra 3 Agóra 1 Agóra 2Mindeközben szintén november 28-án forgott a film a Szent-Györgyi Albert Agóra intelligens konyhájában. Sipka Ricsi tanuló és Zelenka Ferenc szakoktató mutatta be, hogyan kell gusztusos és ízletes pozsonyi kiflit és bejglit sütni.
Az eseményről készült kisfilm itt tekinthető meg! Köszönjük a meghívást az Agórának!

AZ EGÉSZSÉGES ÉLETMÓD JEGYÉBEN:

Novemberben diákjaink a József Attila Tanulmányi és Információs Központban a Szegedi Orvostanhallgatók Egyesülete által szervezett rendezvényeken vettek részt.

egészség01 egészség02 egészség03 egészség04 egészség05 egészség06A Diabétesz Napon a XI. osztály tanulói interaktív játékok keretein belül ismerkedhettek meg a cukorbetegséggel, a betegség következményeivel és a megelőzés módszereivel. A rendezvényt egészséges ételek kóstolása és nyereményjáték is színesítette.

egészség07 egészség08A XII. osztály tanulói az AIDS Nap programjain vettek részt. A rendezvény bevezető előadását követően a különböző standokon érdekes és tanulságos információkhoz juthattak a résztvevők (HIV fertőzés, fogamzásgátlás, STD-k, önvizsgálat, tanácsadás). Néhányan az újraélesztés technikáját is kipróbálták.