KÉPZÉSEINK
Az első kettő, Szakmajegyzék szerinti szakma megszerzése az első szakmai vizsga befejezéséig, a második szakma esetén legfeljebb három tanéven keresztül szakképző intézményben ingyenes.
A huszonöt év alatti jelentkező választhat, hogy tanulmányait nappali rendszerben tanulói jogviszonyban, vagy munkavégzés mellett, felnőttképzési jogviszonyban kívánja folytatni. Ez azt jelenti, hogy akár második szakmáját is tanulhatja tanulói jogviszonyban. A huszonötödik életévüket betöltött személyek oktatása felnőttképzési jogviszonyban történik, akár nappali, akár nem nappali rendszerben tanulnak.
TANULÓI JOGVISZONYBAN
A tanulói jogviszonyhoz kapcsolódó jogosultságok: családi ellátások, nincs TB-fizetési kötelezettség, első szakma megszerzése során állami ösztöndíj vagy munkaszerződés.
Az általános iskolai tanulmányok befejeztével továbbtanulási lehetőségként választhatók a szakképző iskolák, illetve a technikumok.
SZAKKÉPZŐ ISKOLA
Hároméves képzés, mely szakmai vizsgával zárul, szakmai bizonyítvány szerezhető.
Iskolánkban élelmiszeripari ágazati képzéssel kezdődik a szakképző iskolai oktatás. Ez azt jelenti, hogy a 9. évfolyamon szakmai alapozó tantárgyakat tanulnak a tanulók (a közismereti oktatás mellett). A tanév sikeres befejezését követően a tanulók élelmiszeripari alapvizsgát tesznek (melynek eredménye beszámít a szakmai bizonyítványba). A sikeres vizsgát követően kell konkrétan szakmát választaniuk.
Ezek lehetnek: pék, pék-cukrász, hentes és húskészítmény készítő.
Ha rendelkezik élelmiszeripari ágazati alapvizsgával, akkor 10. évfolyamon bekapcsolódhat bármely szakmai képzésünkbe. Ez azt is jelenti, hogy a másodszakma tanulói jogviszonyban, nappali tagozaton, két év alatt megszerezhető.
TECHNIKUM
A technikumban 5 év a képzés időtartama. Ebből az első 2 év az ágazati alapoktatás, amelyet a technikumban is alapvizsga zár. Ennek eredménye beszámít a szakmai bizonyítványba, a sikeres alapvizsgát követően kell konkrétan szakmát választaniuk a tanulóknak. Ezek lehetnek: sütő- és cukrászipari technikus, húsipari technikus.
A technikum egyesíti a gimnázium és a szakmatanulás előnyeit. A képzés során matematikából, magyarból, történelemből és egy idegen nyelvből ugyanazt a tananyagtartalmat, ugyanolyan óraszámban kell elsajátítani, mint a gimnáziumban. Ezekből a közismereti tantárgyakból az oktatás érettségi vizsgával zárul. A technikumi tanulmányok végén letett szakmai vizsga ötödik érettségi vizsgatárgyként emelt szintű érettséginek felel meg. A technikum elvégzése után tehát a tanuló egyszerre kapja kézbe az érettségi bizonyítványt és a technikusi oklevelet. Mindez lehetőséget nyújt a felsőoktatásban való továbbtanulásra is.
Ha rendelkezik élelmiszeripari szakmával (ágazati alapvizsgával), akkor 11. évfolyamon bekapcsolódhat a technikus képzésbe. Ebben az esetben az érettségi tantárgyakból különbözeti vizsgát kell tennie. Így három év alatt érettségi vizsgát és technikusi bizonyítványt szerezhet.
FELNŐTTKÉPZÉSI JOGVISZONYBAN
SZAKKÉPZŐ ISKOLA
A képzési idő 2 év, a képzés ágazati alapoktatásból és szakirányú oktatásból áll. A szakmai vizsga sikeres teljesítésével államilag elismert szakképzettséget igazoló szakmai bizonyítvány szerezhető pék, pék-cukrász, hentes és húskészítmény készítő szakmából.
TECHNIKUM
A technikum kizárólag szakmai vizsgára felkészítő képzéseire érettségi végzettséggel lehet jelentkezni. A képzési idő 2 év, a képzés ágazati alapoktatásból és szakirányú oktatásból áll. A szakmai vizsga sikeres teljesítésével államilag elismert szakképzettséget igazoló oklevelet szerezhet a képzésben részt vevő sütő- és cukrászipari technikus, húsipari technikus szakmákban.
SZAKMAI KÉPZÉSEK
Jellemzően rövidebb időtartamú (300-500 órás), valamely szakmára ráépülő vagy egyéb speciális tartalmú szakmai képzés keretében megszerezhető szakképesítések. Ezek a következők: bonbonkészítő, élelmiszeripari laboráns, speciális mentes sütőipari termékkészítő, sütő- és cukrászipari szakember.
A képzés végén tanúsítványt kap a képzésben részt vevő, mellyel az akkreditált vizsgaközpontban képesítő vizsgát tehet. A sikeres képesítő vizsga eredményeként kiállított képesítő bizonyítvány államilag elismert, önálló végzettségi szintet nem biztosító szakképesítést tanúsít.
Az első képesítő vizsga letételéig térítésmentesen tanulhatnak azok, akik még nem rendelkeznek az új szakképzési rendszerben szerzett szakképesítéssel.
ÉRETTSÉGI
Bármilyen szakmunkás/szakképző iskolai oktatásban szerzett bizonyítvánnyal rendelkezőnek lehetősége van felnőttoktatási jogviszonyban, esti munkarendben felkészülni az érettségi vizsgára.
Az érettségire való felkészülés két tanévet jelent. Ekkor főként az érettségi tantárgyakat tanulják (magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv). Választható idegen nyelv: angol, német.